System hybrydowy dla Twojego domu

Wykorzystywanie energii z wiatru oraz słońca w tym samym czasie odznacza się niezwykle wysoką efektywnością dla niezależnego zasilania, zarówno typowego domu jednorodzinnego, jak i większych budynków. Jeżeli połączyć tę instalację z dodatkowym elementem w postaci małej elektrowni wodnej, to skutkować to może znacznymi oszczędnościami na kosztach zasilania, a nawet nadwyżkami prądu.

Jest to spowodowane tym, iż źródła te wzajemnie się uzupełniają. Elektrownia wodna może pracować nieprzerwanie z uwagi na prędkość nurtu rzeki, a często występują dni, podczas których z instalacji fotowoltaicznej oraz wiatrowej można uzyskać wysoką produkcję energii elektrycznej.  Wszystko zależy od warunków pogodowych- przy słonecznym i czystym niebie ruchy powietrza są zazwyczaj niewielkie i wtedy przewagę mają panele fotowoltaiczne, a przy pochmurnym niebie, wiatr się wzmaga i napędza turbinę wiatrową. 

Dzięki rozwiązaniu hybrydowego zasilania z odnawialnych źródeł energii można zapewnić swojemu gospodarstwu ciągłość dostaw energii elektrycznej oraz cieplnej w przypadku stosowania odpowiednich akumulatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.